Василь Блакитний

Василь Михайлович Елланський народився 12 січня 1894 року у родині священика в селі Козлі на Чернігівщині. Михайло Елланський - батько письменника - рано помер і залишив трьох синів і дочку на утриманні матері. Почалося тяжке, нужденне життя, в якому єдиним джерелом існування була материна пенсія.

Василь Чумак

Василь Григорович Чумак народився 7 січня 1901р. в містечку Ічня на Чернігівщині. "Батьки - небагаті селяни-хлібороби", як зазначав сам поет, відповідаючи на питання анкети товариства "Час". Навчався після початкової школи в Ічнянському чотирикласному училище (1910 - 1914) і Городнянський гімназії (1914 - 1918), щорічно приносячи батькам похвальні листи.

Володимир Сосюра

Володимир Миколайович Сосюра народився на станції Дебальцеве (нині Донецької області) 6 січня 1898 року. Дитячі роки поета пройшли в с. Третя Рота (нині м. Верхнє), у старій мазанці над берегом Дінця. Про ці краї Сосюра пізніше образно розповів у автобіографічному романі «Третя Рота».

Олександр Олесь

Олександр Іванович Кандиба народився 4 грудня 1878 в селі Верхосулі поблизу Білопілля Сумської області. Тут минало й дитинство майбутнього поета. Навчався Олександр спочатку в Дергачівській хліборобській школі, а після її закінчення в Харківському ветеринарному інституті.

Ольга Кобилянська

Ольга Юліанівна Кобилянська народилася 27 листопада 1863 р. в містечку Гура-Гумора в Південній Буковині в багатодітній сім'ї дрібного чиновника, який прибув у цей далекий і глухий кут з Галичини на посаду секретаря повітового суду.

Микола Вінграновський

Микола Степанович Вінграновський народився 7 листопада 1936 р. у селі Богополі на Миколаївщині. Цей рік дав українській літературі цілу плеяду видатних творців, яких пізніше назвали поколінням «шістдесятників».

Іван Драч

Іван Федорович Драч народився 17 жовтня 1936 року в селі Теліжинцях Тетіївського району на Київщині. Найперший вірш семикласника Івана Драча було надруковано у районній газеті «Зміна» 8 травня 1951 року. Після закінчення середньої школи в Тетієві викладав російську мову та літературу в семирічці сусіднього села Дзвінячого, працював інструктором райкому комсомолу.

Василь Симоненко

Василь Андрійович Симоненко народився 8 січня 1935 року в селянській сім’ї в селі Біївцях Лубенського району на Полтавщині. Дитинство, що припало на роки війни, було важким і голодним. Батько кинув сім’ю, і Василя виростила мати Ганна Федорівна. Писати вірші він почав ще у шкільні роки, вміщуючи їх у шкільній стіннівці.

Леонід Глібов

Леонід Іванович Глібов народився 4 березня (21 лютого) 1827 р. в с. Веселий Поділ на Полтавщині. Батько майбутнього письменника, Іван Назарович, був управителем маєтків поміщиків Родзянків у с. Веселий Поділ, а згодом - у с. Горби.

Микола Вороний

Микола Кіндратович Вороний народився 7 грудня 1871 р. на Катеринославщині (тепер Дніпропетровська обл.) у сім'ї ремісника. Коли Миколі було півроку, родина переїхала до Харкова. Спочатку він навчався в Харківському, а потім у Ростовському реальному училищі, звідки був виключений за зв'язки з народниками, читання і поширення забороненої літератури.

Володимир Винниченко

Володимир Кирилович Винниченко народився в Єлисаветграді (нині Кіровоград), у Києві закінчив гімназію та правничий факультет Університету Святого Володимира. Зі студентських років пов'язав себе з революційною діяльністю.

Олександр Білецький

Олександр Іванович Білецький народився 2 листопада 1884 pоку поблизу Казані в сім'ї агрономаВчився спочатку в одній з казанських гімназій, а після переїзду батьків до Харкова—в харківській 3-й гімназії, яку закінчив у 1902 p. Далі навчання на історико-філологічному факультеті Харківського університету.

Іван Багряний

Іван Павлович Багряний народився 2 жовтня 1906 року в селі Куземин на Сумщині (тоді Полтавський повіт) у родині муляра. Вивчав образотворче мистецтво в Київському художньому інституті. У двадцятирічному віці почав публікуватися у журналі "Глобус".

Дмитро Білоус

Дмитро Григорович Білоус народився 24 квітня 1920 року в селі Курмани Недригайлівського району на Сумщині в селянській сім'ї, де вже було дев'ятеро дітей. Голодомор 30-х років привів юнака в дитячу трудову колонію до Антона Макаренка.

"Зів'яле листя"

"Зів'яле листя" - велика збірка поетичних творів Івана Яковича Франка.

Вперше була видана у 1896 році. Складається з трьох "жмутів" . У «жмутках» вміщено інтимну лірику, в якій оспівано глибокі почуття палкого, але нещасливого кохання.

Дмитро Павличко

Дмитро Васильович Павличко народився 28 вересня 1929 р. в селі Стопчатові на Івано-Франківщині в багатодітній селянській родині. Початкову освіту майбутній поет одержав у польській школі села Яблунів. Навчався в Коломийській гімназії та радянській десятирічці, а в 1948 в р.ступив до Львівського університету.

Павло Тичина

Павло Григорович Тичина народився 27 січня 1891 в с. Піски на Чернігівщині, в родині дяка Григорія Тичини. Відбувається він з козацького роду (пращур його був полковником у Богдана Хмельницького). Сім'я була багатодітною і убога, бо Павло міг учитися тільки по в чернігівській бурсі, а потім у духовній семінарії (1907-1913 рр.).

Максим Рильський

Максим Тадейович Рильський народився 19 березня 1895 р. в Києві у дворянській родині. Дитинство провів переважно в с. Романівка на Житомирщині. 1908 р. він вступив до приватної Київської гімназії В. Науменка і отримав там глибоке гуманітарну освіту.

Іван Нечуй-Левицький

Іван Семенович Нечуй-Левицький народився 25 листопада 1838 р. в м. Стеблеві Київської губернії Канівського повіту. Змалку цікавився звичаями і побутом селян, пізнавав скарби українського фольклору та поезії Шевченка, згодом яскраво відбилося в його творчості.

Пантелеймон Куліш

Пантелеймон Олександрович Куліш народився в Чернігівській губернії, в сім'ї старого козацького роду. Навчався в Київському університеті, але не закінчив курсу; був учителем. Почав писати в альманасі М. А. Максимовича «Киевлянин» (1840). Близько зійшовся з польським письменником Грабовським та малороськими вченими та поетами.

Ігор Павлюк

Ігор Зиновійович Павлюк народився 1 січня 1967 року в селі Ужова Рожищенського району Волинської області. Через кілька днів після його народження мати померла. Виховувався в дідуся з бабусею по материнській лінії. Навчався у Ленінградському вищому військовому інженерно-будівельному училищі , яке скандально залишив на другому курсі, коли почав писати вірші.

Олена Теліга

Олена Іванівна Шовгенева (дівоче прізвище) народилася 21 липня 1907 р. в Петербурзі, в напівукраінской сім'ї. Мати - українка, дочка православного священика, батько Іван Опанасович Шовгенів, - відомий фахівець, гідротехнік, працював на головних водних артеріях Москви і Петербурга.

Григорій Сковорода

Григорій Савич Сковорода народився 22 листопада (3 грудня) 1722 року в селі Чорнухи (нині Чорнухинського району Полтавської області Україна) в заможній родині козака. Спочатку навчався в Київській духовній академії, а потім був відправлений у придворну співочу капелу (у Санкт-Петербург).

Остап Вишня

Остап Вишня (справжнє ім'я - Павло Михайлович Губенко) народився 11 листопада 1889 року в містечку Грунь, нині Сумської області, в багатодітній селянській родині. Павло закінчив початкову, потім двокласну школу в Зінькові і продовжив навчання у військово-фельдшерській школі в Києві, закінчивши її в 1907 році.

Ліна Костенко

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 року в місті Ржищів Київської області. Батьки майбутньої поетеси - порядні високоосвічені люди - були вчителями. Батько знав дванадцять мов, був тямущим у всіх навчальних предметах і викладав їх у школі. Сім'я Костенко терпіла суворі переслідування в роки сталінщини.

Василь Стус

Василь Семенович Стус народився 7 січня 1938 року в селі Рахнівка Гайсинського району Вінницької області. Але мама, боячись утисків радянської влади, не зважилася реєструвати сина датою народження Ісуса Христа, тому вона в свідоцтві про народження записали 6 січня. Незабаром батьки хлопчика переїжджають в Сталіно (тепер Донецьк), де влаштовуються на роботу на хімічний завод.

Олександр Довженко

Олександр Петрович Довженко народився 11 вересня 1894 року в селі Сосниця Чернігівської губернії в родині бідного селянина. Щоб знайти гроші на навчання сина, батько продав одну з семи десятин землі. У 1911-1914 роках Олександр навчається в Глухівському учительському інституті. Через три роки після закінчення навчання він переїхав до Києва.

"Енеїда"

Енеїда – поема Івана Котляревського, вперше була видана в 1798 році, ставши при цьому першою друкованою книгою, написаною українською мовою. Спочатку вона поширювалась в рукописних копіях й почала завоювати серця багатьох читачів.

"Кобзар"

"Кобзар" - велика збірка поетичних творів Тараса Григоровича  Шевченка.

Вперше "Кобзар" світ побачив в 1840 році у м. Санкт-Петербург. Він містив 8 поезій, це, зокрема, "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка, "До Основ'яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч" та "Думи мої, думи мої...".

Іван Котляревський

Іван Петрович Котляревський народився 9 вересня 1769 року в родині дрібного дворянина, що служив канцеляристом у Полтавському магістраті. У Полтаві і минули дитячі та шкільні роки Котляревського. Полтава в ті часи спочатку була «полковим» містом, а потім (з 1796 p.) стала повітовим центром малоросійської губернії. Лише з 1802 року, коли було утворено Полтавську губернію, місто починає зростати і впорядковуватися.

Микола Гоголь

Микола Васильович народився 1 квітня 1809 в містечку Великі Сорочинці Миргородського повіту Полтавської губернії в сім'ї поміщика. Назвали Миколою на честь чудотворної ікони святого Миколая, що зберігалася в церкві села Диканька.
У
сім’ї Гоголів було понад 1000 десятин землі і близько 400 душ кріпаків.

Іван Франко

Іван Якович Франко народився 27 серпня 1856р. у виселку Нагуєвичі Дрогобицького повіту в родині сільського коваля. Навчався у сільській школі, спочатку в Нагуєвичах, а потім у Ясениці Сільній, у Губичах; з 1864 по 1867 рік — у Дрогобицькій школі василіян, а далі у гімназії, яку закінчив 1875р.

Тарас Шевченко

Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814р. в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії.
Його батьки були кріпаками багатого поміщика В. В. Енгельгардта й незабаром переїхали до сусіднього села Кирилівки.

Леся Українка

Леся Українка (справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач) народилася 25 лютого 1871р. у Новограді-Волинському. Її мати — відома письменниця Олена Пчілка, батько — юрист — багато уваги приділяли гуманітарній освіті дітей, розвивали інтерес до літератури, вивчення мов, перекладацької роботи.

Кого Ви вважаєте "Великим письменником України"?