«Червона Рута» їде до Канади: українську романтичну комедію покажуть у семи містах

Українська романтична комедія режисера Олексія Єсакова «Потяг “Червона Рута”» виходить за межі національного прокату — стрічку покажуть у кінотеатрах Канади. Прем’єрні сеанси заплановані одразу в семи містах, серед яких Торонто, Монреаль, Ванкувер і Оттава. Фільм створили до 35-річчя Незалежності України та 55-річчя легендарного фільму-концерту «Червона рута».

Українські глядачі побачать нову стрічку з 20 серпня, а вже наступного дня розпочнуться покази для української громади в Канаді. Проєкт продовжує серію комедій про пригоди у потягах, але цього разу зимові свята поступилися літу, музиці та атмосфері культового фестивалю «Червона рута».

Від Торонто до Ванкувера

Канадський прокат стартує 21 серпня. Цього дня «Потяг “Червона Рута”» покажуть у Торонто, Калгарі та Монреалі. Наступна хвиля сеансів відбудеться 23 серпня — фільм зможуть побачити глядачі в Оттаві, Летбриджі та Ванкувері.

Окремий показ запланований у Вінніпезі на 29 серпня. Таким чином, географія канадського прокату охопить одразу кілька провінцій і великі міста з численними українськими громадами.

Квитки на сеанси вже надійшли у продаж, а міжнародний прокат стартує практично одночасно з українським. Такий формат дозволяє показати стрічку українцям за кордоном тоді, коли вона лише починає своє життя у кінотеатрах України.

Для українського кіно це особливо важливо на тлі значної кількості громадян, які після початку повномасштабної війни живуть у Канаді та інших країнах. Національні прем’єри дедалі частіше стають подіями не лише всередині країни, а й для великої закордонної аудиторії.

Новий потяг замість новорічних пригод

«Потяг “Червона Рута”» продовжує серію українських фільмів, дія яких розгортається навколо залізничних подорожей. До неї вже увійшли «Потяг у 31 грудня» та «Потяг до Різдва».

Проте нова частина змінює сезон і загальний настрій. Замість новорічної метушні, різдвяної атмосфери та зимових пригод автори звернулися до літньої романтики й української музики. Одним із головних культурних орієнтирів стала «Червона рута» — фестиваль, який став знаковим явищем для української популярної музики.

Саме музична складова має відрізняти нову історію від попередніх стрічок серії. Потяг тут стає місцем зустрічі персонажів, випадкових знайомств, романтичних ситуацій і подій, пов’язаних із музичним минулим та сучасністю України.

Формат залізничної подорожі вже дозволяв авторам поєднувати кілька сюжетних ліній та персонажів із різними характерами. У новому фільмі до цього додається культурна ностальгія, пов’язана з українською естрадою та фестивальним рухом.

«Червона рута» повертається через 55 років

Стрічку присвятили 55-річчю фільму-концерту «Червона рута», який став важливою частиною історії української музичної культури. Назва нового фільму безпосередньо відсилає до цього явища, але автори використовують його як основу для сучасної романтичної комедії.

У центрі проєкту — не історична реконструкція, а спроба об’єднати впізнавані культурні символи з масовим жанровим кіно. Такий підхід робить українську музичну спадщину частиною легкої сучасної історії, розрахованої на широку аудиторію.

Водночас прем’єру прив’язали й до 35-річчя Незалежності України, тому поява фільму в кінотеатрах Канади напередодні та після Дня Незалежності отримує додатковий символічний контекст.

Для українців за кордоном такі покази можуть стати не просто походом у кіно, а культурною подією, яка поєднує сучасну українську комедію, музику та знайомі образи.

У фільмі зібрали відомих українських акторів

Однією з головних ставок проєкту став акторський склад. У стрічці знялися Олександр Рудинський, В’ячеслав Довженко, Юрій Горбунов та Михайло Хома.

Кожен із них представляє різні сегменти українського культурного середовища — від театрального й драматичного кіно до телебачення, розважальних форматів та музики. Саме така комбінація має допомогти фільму працювати як масова комедія для широкої аудиторії.

Особливу увагу привернула також участь американського актора та режисера Шона Пенна. Він повідомляв про свою появу в проєкті у власних соціальних мережах.

Присутність актора світового масштабу стала одним із найпомітніших елементів промокампанії стрічки. Шон Пенн протягом останніх років неодноразово приїздив до України, тому його поява в українському кінопроєкті закономірно викликала додатковий інтерес до майбутньої прем’єри.

Українська комедія тестує міжнародну аудиторію

Прокат у семи канадських містах показує, що українське комерційне кіно дедалі активніше шукає глядачів за межами країни. Значна українська діаспора та нова хвиля українців, які переїхали до Канади після 2022 року, формують аудиторію, для якої прем’єри українською мовою залишаються затребуваними.

Особливо перспективними для такого формату є комедії та сімейні стрічки, які не потребують складного культурного контексту й можуть об’єднувати різні покоління глядачів. «Потяг “Червона Рута”» робить ставку саме на впізнавану українську музику, гумор, романтику та відомих акторів.

Водночас міжнародні покази можуть допомагати українським кіновиробникам перевіряти попит на національний контент у різних країнах та поступово розширювати географію майбутніх релізів.

В Україні прем’єра відбудеться першою

В український прокат фільм виходить 20 серпня, тобто за день до перших канадських показів. Таким чином, основна прем’єра залишатиметься українською, але міжнародна аудиторія практично не матиме затримки.

Напередодні Дня Незалежності та на тлі ювілею культового фільму-концерту автори роблять ставку на поєднання ностальгії та сучасної масової культури. Назва «Червона Рута» для багатьох поколінь українців має значно ширше значення, ніж просто музичний бренд, тому використання її у романтичній комедії неминуче створює високі очікування.

Чи зможе новий «Потяг» перетворити музичну легенду на успішну кінокомедію, стане зрозуміло вже після старту прокату 20 серпня. Однак географія показів свідчить, що творці розраховують не лише на українські кінотеатри, а й на глядачів далеко за межами країни.